3 tipy, jak předejít podzimnímu nachlazení u dětí pomocí oblékání

3 tipy, jak předejít podzimnímu nachlazení u dětí pomocí oblékání - to je to, o čem diskutují návštěvníci stránek Naše zkušenosti. 3 tipy, jak předejít podzimnímu nachlazení u dětí pomocí oblékání, recenze služeb, firem, zboží, ale i zkušenosti se životními situacemi, to vše patří na tento web. Podělte se i vy se svými zkušenostmi, nebo se ptejte ostatních v naší komunitě. Nejsou to Naše zkušenosti, jsou to vaše zkušenosti! Na téma "3 tipy, jak předejít podzimnímu nachlazení u dětí pomocí oblékání" lidé říkají:

Vaše hodnocení = 1 nejslabší - 5 nejlepší

Všechny mámy znají pověstné podzimní nachlazení, rýmy a bolesti v krku. Většinou se jim snažíme předejít všemi možnými i nemožnými cestami od pestré stravy, vitamínů až po dostatek spánků. Dnes pro vás máme tři tipy, jak s nachlazením bojovat pomocí správného oblékání.

Ani málo ani moc

Většina matek s úderem září začne své dítě nepřiměřeně navlékat a nic nedbá na dětské protesty. Přitom to, že dítě navlečete s prvními podzimními dny do zimní bundy a teplé čepice, ani zdaleka neznamená, že dítě neonemocní. Často je to právě naopak, protože se nepřiměřeně zpotí, poté bundu stejně svleče, a nakonec zpocené oblečení způsobí mnohem větší nepříjemnosti. Zkuste poslouchat, co vám vaše dítě říká, a podle toho jej oblékat. Pokud sami trpíte na chlad, vůbec to nemusí znamenat, že má stejné pocity i vaše dítě. Navíc klíčem k lepší imunitě je také otužování a jistý zvyk na chlad, který v dítěti rozhodně nevybudujete, pokud jeho tělu nedáte prostor poradit si s okolním počasím vlastní regulací těla.

Cibulové vrstvení

Na podzim se počasí v průběhu dne prudce mění a je proto nutné na to reagovat stylem oblékání. Základem je tedy dítěti obléci více vrstev, které může snadno sundávat či zaměňovat a reagovat tak na aktuální stav. Podzimní oblečení pro děti by se mělo skládat z podvlékacího trička, mikiny a teplé bundy, která by neměla profouknout ani promoknout. V případě slunečných dní se pak snadno sundá bunda a zůstane mikina, v případě deště zase může zůstat bunda, ale sbalí se mikina.

Boty a ponožky jako základ

Už naše babičky říkávaly, že „zima jde od nohou“, a je to svatosvatá pravda. Proto vložte dostatek energie nejen do výběru dětského oblečení, ale i do výběru správné nepromokavé obuvi a teplých ponožek. Zároveň není dobré, aby se noha příliš potila. Klidně tedy na podzimních výletech můžete nosit i ponožky na výměnu a dítě převléknout v případě propocení, prosáknutí nebo prostě jen změny počasí.

Tvorba webových stránek: Webklient