Zkušenosti s ayahuasca

Zkušenosti s ayahuasca - to je to, o čem diskutují návštěvníci stránek Naše zkušenosti. Zkušenosti s ayahuasca, recenze služeb, firem, zboží, ale i zkušenosti se životními situacemi, to vše patří na tento web. Podělte se i vy se svými zkušenostmi, nebo se ptejte ostatních v naší komunitě. Nejsou to Naše zkušenosti, jsou to vaše zkušenosti! Na téma "Zkušenosti s ayahuasca" lidé říkají:

1/5 - (1 vote)

Ayahuasca je nápoj používaný jako tradiční duchovní lék při obřadech původních obyvatel povodí Amazonky. Jeho složkami jsou liána Banisteriopsis caapi a rostlina chacruna, která obsahuje poměrně velké množství psychedelické látky DMT.

Tato směs je schopna navodit změněné stavy vědomí, které obvykle trvají 4 až 8 hodin po požití. Od mírně stimulujících až po extrémně vizionářské. Podle místních šamanů mohou účinky přetrvávat i několik měsíců. Tyto účinky jsou však vnímatelné pouze ve snech, po více než 8 hodinách již v bdělém stavu nebudete mít halucinace.

Pociťovat účinky ayahuasky je jako snít, ale s plným vědomím obsahu obrazů a emočního obsahu, který spánek poskvrňuje. To vše vám umožňuje přístup k nekonečným informacím obsaženým v našem podvědomí nebo duchovním světě.

Ayahuasca uvádí mozek do rozšířených vibračních stavů, pracuje optimálně a člověk tak dosahuje vyšších stavů vědomí. Ayahuasca není droga, není návyková a nezpůsobuje stavy nerovnováhy, halucinace. Nedochází ani ke ztrátě vědomí.

Nikdo s jistotou neví, jak dlouho se tento nápoj užívá. První zaznamenaný kontakt Západu s ayahuaskou uskutečnil v roce 1851 Richard Spruce, slavný etnobotanik z Anglie. Vezmeme-li v úvahu archeologické důkazy o srovnatelném užívání domorodých rostlin, zdá se pravděpodobné, že její užívání sahá nejméně do doby před dvěma tisíciletími.

Moje zkušenosti s ayahuaskou

Upřímně řečeno, nejděsivější na celém rituálu byla moje reakce na lék. Nebyly to halucinace, ta část byla vzrušující. Vědomí, že 9/10 lidí buď zvracelo, nebo se muselo jít vyprázdnit jinou cestou, mě velmi znepokojovalo.

První žena, která seděla vedle mě, šla k šamanovi a napila se z malého kelímku (velikosti skleničky na panáka). Neviděla jsem jí do tváře, ale podle toho, jak pohybovala hlavou, jsem poznala, že to nechutná moc dobře. Známí mne varovali před chutí. Mělo to být super nechutné, takže jsem se na pití netěšila. Když na mě přišla řada, pořád jsem nebyla připravená.

Přesto jsem vypila celou várku. A panebože. Fuj. Připadalo mi, jako bych pila doslova hlínu s vodou. Dokonce v tom bylo trochu kůry. Naštěstí jí nebylo moc. Moje sestra říkala, že pro ni to bylo jako pít hodně silnou kávu. Nejsem si jistá, jestli někdy takovou kávu pila, aby poznala její chuť. Ale co, asi měla štěstí. Poté, co všichni vypili ayahuasku, šaman každého trochu očistil aromatickým kouřem. Tím začalo čekání.

Zatímco jsem seděla na podložce a čekala, až na mě ayahuasca dolehne, dívala jsem se na ostatní lidi, kteří chodili na okraj chaty, tam bylo bezpečné místo, kdybyste chtěli zvracet. Byla jsem vzrušená a zároveň vyděšená. Proč se mi ještě nic nestalo? Začínala jsem být také úzkostná. Budu muset vypít další šálek ayahuasky?

Zdálo se mi, že uplynula hodina, než jsem začal něco cítit nebo vidět. Pak mi to došlo. Cítil jsem, jak se mi něco hromadí v žaludku, a nebyl jsem si jista, jestli nebudu zvracet. Tak jsem se dostala na okraj chaty, skoro jsem se plazila, protože všude byla tma, a když jsem dorazila, začala jsem zvracet. Bylo to nechutné a zároveň tak trochu osvobozující. Není to něco, co můžete kontrolovat, jen to musíte nechat jít. V tu chvíli jsem věděl, že moje zkušenost s ayahuaskou začíná.

Poté, co jsem vyzvracela všechno, co jsem měla v žaludku, a byla jsem si jistá, že jsem připravená vrátit se na podložku. Vstala jsem, cítila jsem se najednou ohromně unavená. Když jsem dorazila na podložku, moje tělo mi řeklo, abych si lehla, schoulila jsem se do klubíčka a zavřela oči a čekala, až to začne.

Se zavřenýma očima jsem začal vnímat, co ayahuasca dělá s mým tělem a myslí. Viděl jsem barvy a legrační obrazce. Několikrát jsem otevřela oči, abych věděla, jestli to, co vidím, je jen v mé hlavě. Ale nebylo to tak, legrační obrazy tam byly i s otevřenýma očima.

Čas plynul a objevovaly se vzpomínky na můj život. Viděla jsem své zmizelé přátele a díky tomu jsem si vzpomněla i na chvíle, které jsem úplně zapomněla. To bylo super! Když se říká, že díky ayahuasce dosáhnete vyššího stavu vědomí, je to pravda!

Během procesu se stalo mnoho věcí, zatímco jsem viděla věci, také jsem se hodně pohybovala. V určitém okamžiku jsem si myslela, že jsem akrobatka a součást cirkusu. Každý má jiné vize a myšlenky, bude záležet na vašich životních zkušenostech. Ty moje byly zábavné a vrátily mi krásné vzpomínky.

V duchu jsem si myslela, že uplynuly hodiny. Pravda byla taková… že to byla jen jedna nebo dvě hodiny. Ještě zbývalo ujít dlouhou cestu. Zbytek zážitku už tak příjemný nebyl.

Bolelo mě břicho a chtěla jsem, aby závrať přestala. Šla jsem na záchod, jestli to nepomůže, ale nepomohlo. Všude jsem viděla mravence a obrovského pavouka. Ani to nebyl příjemný pohled.

To, co mi v hlavě připadalo jako hodiny a hodiny, byly ve skutečnosti jen minuty. Špatný pocit nikam nevedl. Dokud mi tělo neřeklo dost. Co se stalo pak? Vyzvracela jsem zbytek, i když mi v žaludku nic nezbylo. Můj šaman mi řekl, že to nemusí být jídlem, mohou to být špatné energie, které opouštějí vaše tělo.

Poté jsem se cítila mnohem lépe. Nic mě nebolelo, ale chtěla jsem jít spát. Mé tělo bylo vyčerpané a oči se mi téměř zavíraly.

Šla bych do toho znovu? Určitě. Brzy? Ne. Je to velmi vyčerpávající a druhý den se cítíte divně, zatímco musíte jíst velmi lehce. Váš žaludek bude velmi citlivý a budete se muset vyhýbat jídlu bohatému na tuky, příliš studeným nápojům nebo vepřovému masu.

Tato zkušenost samozřejmě není pro každého a je lepší ji udělat, pokud k tomu máte důvod. Ne jen proto, že jste zvědaví na účinky. Chtěla jsem mít více jasno a cítit se jistější. A svým způsobem to pomohlo. Není to zázračný lék, ale pomůže vám.

Tvorba webových stránek: Webklient